Hotel OLYMPIONIK ***

Hotel Olympionik byl postaven s důrazem na maximální pohodlí a soukromí svých hostů, je vybaven nejmodernější technikou a nabízí služby na vysoké úrovni za velmi přijatelné ceny. Vedle oddechu a relaxace je pro všechny návštěvníky hotelu připravena široká nabídka sportovního vyžití.

Najdete zde moderně vybavené kongresové centrum, sportovní a relax centrum – zahrnující fitness, tělocvičnu, tenisové kurty, saunu, solárium a nejrůznější druhy masáží.

Hotel se nachází nedaleko od centra historického města Mělník, cca 25 km od hlavního města Prahy a díky své koncepci a příznivé poloze v blízkosti hlavního města a zároveň díky své příznivé dopravní dostupnosti se stává centrem zájmu jak pro obchodní klientelu, tak i pro rekreační pobyty – návštěvníky přijíždějící za účelem poznávání kulturně-historických památek a přírodních krás mělnického okolí. Poloha hotelu je příznačná i pro vyznavače pěší turistiky (především oblast Kokořínska a jeho okolí) a cykloturistiky, dále pak i pro příznivce aktivní a rodinné dovolené.

Představujeme město Mělník

Něco málo o starobylém královském věnném městě

Město Mělník

Mělník ležící na vyvýšenině v Polabské nížině nad soutokem Vltavy a Labe 30 km na sever od Prahy má jak nemnohé okresní město hluboké historické kořeny.
Toto starobylé město pyšnící se titulem královského věnného města se proslavilo především pěstováním vinné révy a každoročně pořádanou slavností vinobraní.
 
První zmínky o osídlení oblasti pochází z 9. století a jsou spojeny s kmenem Pšovanů. Původní starý dřevěný hrad Pšov byl koncem 10. století nahrazen románským kamenným hradem Mělník, samotné město Mělník vzniklo ve 13. století, aby ve 14. století bylo natrvalo prohlášeno Karlem IV. Královským věnným městem. Město rostlo až do konce 15. století, kdy začala stagnace a později i úpadek. Nový vzestup města byl zaznamenán v 19. století a vývoj pokračoval i po 1. a 2.světové válce.

Prohlídka města

*
Pražská brána
*
Náměstí Míru
*
Mělnický zámek
*
Chrám sv. Petra a Pavla
*
Soutok Labe a Vltavy
*
Městské opevnění
*
Kostel sv. Ludmily